Ez a böngésző elavult. Kérjük, váltson másik böngészőre, hogy teljes mértékben használhassa weboldalunkat.

Linde menetbiztonsági asszisztens (GSA)

Biztonságosan a szűk folyosón
Linde szűkfolyosós jármű a magasraktárban.

Az online kereskedelem elterjedésével az intralogisztika folyamatosan növekvő kihívásokkal találja magát szemben: Mivel az ügyfelek vásárlási szokásai változnak, a szállítási megbízások száma folyamatosan növekszik, miközben a megrendelésenkénti tételszám egyre csökken. Annak érdekében, hogy ezen kihívásoknak képes legyen megfelelni, sok vállalat a hatékony szűkfolyosós-raktárakra támaszkodik, ahol 18 méter magas polcok és 1,8 méter széles folyosók gondoskodnak a hagyományos raktárakénál akár 50%-kal nagyobb tárolási sűrűségről. Ilyen szűk terekben alapvető fontosságú a pontos és gyors munka, valamint a balesetveszély minimálisra csökkentése.

A Linde Anyagmozgatás menetbiztonsági asszisztensével (GSA) a szűkfolyosós jármű a raktári környezethez igazítja a mozgását. Ezáltal jelentősen csökken a raktár infrastruktúrájával történő ütközések, valamint a emelővillás targoncában, az áruban és a munkakörnyezetben keletkező károk kockázata.


Biztonságosan és hatékonyan a szűk folyosón

A menetbiztonsági asszisztens hasonlóan működik, mint az autók passzív vezetéstámogató rendszere, amely segíti a vezetőt a jármű irányításában. A GSA segítségével a szűkfolyosós berendezés a padlón elhelyezett rádiófrekvenciás azonosítócímkék vagy a polcok oszlopain található vonalkódok alapján tájékozódik. A jármű így minden pillanatban képes meghatározni, hogy a szűkfolyosós berendezés a raktáron belül éppen hol tartózkodik. Egyidejűleg a magasságérzékelő segítségével a kabin magasságát is meg lehet állapítani. A járművezérlés tehát bármikor képes felismerni a jármű pontos helyzetét és az aktuális magassági adatait is.

A rádiófrekvenciás azonosítócímkék vagy a rádiófrekvenciás válaszjeladók kisméretű adókészülékek, amelyeket a polcok közötti folyosók mentén a padlóba süllyesztenek, ahonnan olyan információkat küldenek, amelyek lehetővé teszik a jármű számára a pontos pozíció meghatározását. A rádiófrekvenciás azonosítócímkék alternatívájaként vonalkódjelzéseket is lehet alkalmazni. A jármű polcok közötti folyosókon elfoglalt helyzetét a polcok oszlopain, alul elhelyezett vonalkódmatricák segítségévek lehet felismerni.

A GSA segítségével minden polcok közötti folyosó számára különböző zónákat lehet meghatározni, amelyek biztonsági okokból korlátozzák az emelővillás targoncák mozgását. Meghatározott területeken, például a padló küszöbeinél vagy a dilatációs hézagokon történő áthaladás esetén, automatikusan csökkentheti az emelővillás targonca sebességét. Üzembe helyezéskor ezeket a korlátozásokat egy háromdimenziós térképen rögzítik.

Az ütközések elkerülése érdekében a polcok közötti folyosókra benyúló akadályok helyzet- és méretadatai felkerülnek a digitális térképre. Ha az emelővillás targonca a megjelölt területhez közeledik, a GSA meggátolja a vezetőt abban, hogy erre a területre bevezesse a targoncát. A rendszer minden pillanatban pontosan ismeri az összes emelővillás targonca pontos méretét, beleértve az oszlopot, a kabin és a villa helyzetét, és automatikusan megállítja a szűkfolyosós berendezést, mielőtt elérné az akadályt.

A Linde MH K sorozatú kombinált targoncája

Erős irányítás

A menetbiztonsági asszisztens (GSA) a rádiófrekvenciás azonosítócímkék vagy a vonalkódok segítségével meghatározza a folyosón elfoglalt horizontális helyzetét, ennek alapján felismeri a padlóegyenetlenségeket és a polcokon, a padlón vagy a mennyezeten lévő akadályokat, és ezeken a helyeken célzottan korlátozza a jármű egyes funkcióit, például a sebességet, az emelési magasságot vagy a villakitolást.

A menetbiztonsági asszisztens funkciói

Folyosó végén történő dinamikus fékezés ábrája

Dinamikus fékezés a folyosó végén

A GSA mindig az optimális időpontban csökkenti az emelővillás targonca sebességét annak érdekében, hogy a folyosó végére elérje a kívánt sebességet, vagy megálljon.

A fékezési zóna előtti és azon belüli sebességcsökkentés ábrája

Helyileg korlátozott sebességcsökkentés

Az ábra az emelővillás targonca sebességét mutatja a fékezési zóna előtt és azon belül. A meghatározott fékezési zónán belül az emelővillás targonca a meghatározott értékre csökkenti a sebességet. Ezáltal csökken az áruk és az emelővillás targonca megrongálódásának esélye.

Ütközés elleni védelem az akadályok meghatározásával

Az akadály – vízszintes és függőleges – méretének a GSA szoftver által történő pontos meghatározásának köszönhetően az emelővillás targonca nem tudja megközelíteni ezt a területet.

Helyi lesüllyesztésreteszelés

Az emelővillás targonca a külön meghatározott területeken egyáltalán nem vagy csak egy meghatározott magasságig süllyeszti le a kabint.

Előnyök áttekintése

A

  • Kevesebb sérülés a polcokon és az árukon
  • Kevesebb sérülés az emelővillás targoncán
  • Alacsony javítási költségek
  • A kevesebb kieső időnek köszönhetően nagyobb raklapátrakodási kapacitás
  • Nagyobb biztonság a kezelő számára
  • Rugalmas alkalmazkodás a raktár átrendezése estén

A menetbiztonsági asszisztenst önállóan vagy a Linde Navigálás a raktárban rendszerével kombinálva is lehet használni. A Linde raktárnavigációs rendszere akár 25 százalék időmegtakarítást is lehetővé tesz, és kiválasztja a célhoz vezető optimális útvonalat.